- Reklama -magazín
DomůZahradaJak na začátku dubna přihnojit ovocné stromy

Jak na začátku dubna přihnojit ovocné stromy

- Reklama -aktuálně

Ovocné stromy a keře drobného ovoce jsou vděčné za jarní přísun živin. Pokud jim ho dodáte včas, můžete se těšit na bohatou úrodu.

Aby ovocné stromy a keře drobného ovoce každoročně rodily, nejpozději začátkem dubna rozložte kolem jejich kořenů vyzrálý kompost. Je to ideální hnojivo, protože poskytuje spoustu draslíku a vápníku, které jsou obzvláště důležité pro tvorbu plodů. Z drobného ovoce tvoří výjimku borůvky, které patří ke kyselomilným druhům a kompost nesnášejí.

V zahradní půdě, která je pravidelně zásobována kompostem, nepotřebují ovocné stromy a keře další dusík. Zejména mladší keře reagují na dostatek dusíku silným růstem, přičemž tvoří méně květin. Na jabloních se vyvinou měkké výhonky a stanou se náchylnými na padlí. Pokud je růst výhonků slabý (zejména na starších stromech a keřích), můžete do kompostu na každý strom a keř přimíchat 100 g hoblin rohoviny.

Postřikování ovoních stromů
Nemoci a škůdci na ovocných stromech a keřích. Jak jim předcházet a jak proti nim bojovat
Pokud hnojíte ovocné stromy, rozložte kolem kmenů kompost v množství tři litry kompostu na čtvereční metr.

U rybízu a angreštu zahrabte do půdy dva litry prosátého kompostu do vzdálenosti 1 m od spodní části keřů, ideálně čtyři týdny před rašením.

- Advertisement -magazín
- Reklama -SEO článek

Redakce doporučuje

- Reklama -SEO článek

Další články autora

- Advertisement -magazín