- Reklama -magazín
DomůRady a návodyKolik mohu mít půjček?

Kolik mohu mít půjček?

- Reklama -aktuálně

Máte už jednu půjčku a potřebujete další? Bojíte se, že vám ji už nikdo neposkytne a vy se tak dostanete do potíží? Nebojte, mít více úvěrů najednou je poměrně normální. Jenom musíte být více opatrní.

Kolik úvěrů mohu mít?

Technicky vzato byste mohli mít úvěrů, kolik chcete. Záleží na vašich možnostech splácení. Nejde totiž ani tak o to, kolik půjček máte, ale jaká je jejich celková suma, případně celková suma vašich měsíčních splátek.

Pokud máte větší závazky, existuje také větší šance, že vám na zaplacení některé splátky nezbydou peníze. Kdybyste například přišli o svůj měsíční příjem, bylo by to špatné jak pro vás, tak i pro poskytovatele. Proto si vaši situaci hlídají.

Dříve bylo doporučení České národní banky, že by všechny naše závazky dohromady neměly být vyšší než devítinásobek čisté roční mzdy. V současné době se ale přiklání k doporučení, že by výše splátek měla tvořit maximálně 45 % našeho čistého příjmu.

Jak poznám, že na půjčku ještě dosáhnu?

Samozřejmě je poměrně těžké si sám vyhodnotit, zda budete mít prostředky na další úvěr. Od toho tady je ale banka nebo nebankovní společnost. Ty mají za úkol v první řadě zkontrolovat vaši situaci a rozhodnout, zda budete schopni úvěr utáhnout. Právě oni se podívají na vaši finanční a splátkovou minulost, ale i na všechny vaše současné úvěry. Na základě toho vyhodnotí, jestli další závazek nebude pro vás až moc.

Ale předtím, než budete odesílat žádost na půjčku, se zamyslete, zda ji doopravdy potřebujete. Jde o to, že pokud by vaše situace nebyla optimální a banka by vaši žádost zamítla, nic se nestane. Promítne se to ale do registrů dlužníků, což by do budoucna mohlo znamenat další problémy při žádosti o půjčku.

Existuje i jiné řešení

To, že banka klienta odmítne, je poměrně časté, a tak nemusíte hned zoufat. Další možností, kterou je dobré zvážit, je nebankovní půjčka, konkrétně rychlá půjčka. Tyto typy úvěrů jsou dobré na to, aby vám rychle pomohly v neočekávaných situacích. I proto je jejich systém trochu odlišný od toho u bank.

U nebankovních úvěrů nebývá problém mít více úvěrů najednou, ale opět jde o vaši jedinečnou situaci, u které se může poskytovatel rozhodnout, že vám úvěr neposkytne.

- Advertisement -magazín
- Reklama -SEO článek

Redakce doporučuje

- Reklama -SEO článek

Další články autora

- Advertisement -magazín