- Reklama -magazín
DomůMagazínNáročný terén pozemku se rozhodli neupravovat, ale přizpůsobili mu svůj jedinečný dům

Náročný terén pozemku se rozhodli neupravovat, ale přizpůsobili mu svůj jedinečný dům

- Reklama -aktuálně

Mladý pár se dvěma malými dětmi si vyhlédl pozemek v argentinském městě Villa Allende. Nevelké město je oblíbenou turistickou destinací. Leží blízko u hor, ale má co nabídnout i domácím. Parcela, kterou rodinka koupila, nabízí zajímavé výhledy na město a impozantní krásu původní vegetace.

Projekt nazvaný „Terrazas de la Villa Housing“ po dokončení představuje terasovitě uspořádanou moderní bílou hmotu s různorodými okny umístěnými tak, aby poskytovaly zajímavé výhledy, a konzolovitě vysunutým horním podlažím, pod kterým se skrývá venkovní terasa s posezením.

Osazení stavby do prostředí reaguje na topografii místa. Na přístupovou cestu navazuje kryté parkovací místo a klikaté schodiště, po kterém vystoupíte do hlavního vchodu.

Moderní bílý rodinný dům s nepravidelnými okny v terasovitém pozemku
Na přístupovou cestu navazuje kryté parkovací místo a klikaté schodiště, po kterém vystoupíte do hlavního vchodu. Zdroj: Arch. Viramonte Gonzalo

Objemová a funkční jednoduchost
Výchozí myšlenkou projektu bylo neměnit, neupravovat, nepřizpůsobovat pozemek, ale naopak, stavba se přizpůsobuje přirozenosti svahu a jeho nepravidelnostem. Rodinný dům se tak rozvíjí ve dvou objemech, které mají rozdílné funkce. Přízemí zahrnuje parkování, technickou místnost a vstup.

Moderní bílý rodinný dům s nepravidelnými okny v terasovitém pozemku
Materiály realizace jsou vybrány pečlivě tak, aby stavba působila skromně, jednoduše a bez ozdob. Zdroj: Arch. Viramonte Gonzalo

Hlavní objem je v přímém propojení s exteriérem a v něm se odehrávají veškeré společenské aktivity. Horní patro je řešeno jako soukromá noční zóna, zahrnuje hlavní ložnici rodičů s koupelnou a šatníkem a dva dětské pokoje. Celý interiér, každá jeho místnost, komunikuje s terénem a okolím stavby.

Cihly, kamenný obklad, jednoduchost
Materiály realizace jsou vybrány pečlivě tak, aby stavba působila skromně, jednoduše a bez ozdob. Dům byl postaven tradičním systémem zdění z keramických cihel a kamenného obkladu s využitím trámové desky a polystyrenových cihel. Okna jsou hliníková.

- Advertisement -magazín
- Reklama -SEO článek

Redakce doporučuje

- Reklama -SEO článek

Další články autora

- Advertisement -magazín