- Reklama -magazín
DomůDům, byt a hobbyPodle čeho vybírat záclony?

Podle čeho vybírat záclony?

- Reklama -aktuálně

Záclony představují nedílnou součást domácnosti, přičemž nejde jen o zahalení výhledu z venku, ale dokážou dotvářet design a celkový dojem. Rozhodně byste proto měli ovládat základní pravidla při vybírání vhodných záclon tak, aby v konečném důsledku vytvořily dokonalý domov. Podstatné je, aby se záclony líbily zejména vám, proto se při výběru řiďte především vlastním vkusem. Nicméně, iv tomto případě existuje jedno velké ALE! Měli byste dodržet pár základních rad, díky kterým budou vaše záclony nejen nedílnou součástí domácnosti, ale také stylovým doplňkem.

Velikost jako hlavní parametr
V žádném případě nekombinujte velikosti – rozhodnete-li se pro jednu velikost, použijte záclonu stejných rozměrů v každé místnosti vaší domácnosti. Zachováte tak eleganci a jednotu, což je jedním ze základních prvků interiérového designu.

Před samotným výběrem záclon si důkladně přeměřte jejich šířku a délku tak, aby sedly jako ulité. Nicméně, nikdy byste neměli použít záclonu, jejíž rozměry by byly identické s oknem. Nejlepší proto uděláte, pokud dodržíte takzvaný boční přesah. Stačí maximálně 20 centimetrů. Oceníte to zejména při vydatném větrání, kdy si takto delší záclonu budete moci bez problémů převěsit skrz kliku okna.

Typ, barvy a vzor vhodné záclony
Nejlepší, co můžete udělat, je sladit barvu a typ záclon s barvami a designem dané místnosti, ve které budou záclony dominovat. Tím byste nejen dodrželi zásady moderního interiérového designu, ale také byste ohromili každého hosta ve vaší, nyní již útulné domácnosti.

Vzorové záclony
Každý z vás jistě zná záclony s různými kvítky či kadejakými vlnkami. A právě proto, že to většina z vás zná, jde o retro styl, který dnes sehrává podstatnou roli v retro zařízené domácnosti.
Skvěle se ale hodí také na okna chatky či obytného přívěsu.

Rovné záclony bez vzoru
Jsou to klasické a jednoduché motivy záclon, které si mezi mnohými našly velkou oblibu. Jemnost, kterou tyto záclony vyzařují, dokáží přidat něhu v jednoduše zařízené místnosti, ale také originalitu například v kanceláři, která by měla působit vážně a dominantně. Tyto záclony se hodí jednoduše kamkoli.

S jakými barvami se určitě setkáte?
Teplé barvy, jako jsou béžová či jemná žlutá, jsou vhodné použít, pokud v místnosti dominuje dřevěný nábytek či podlaha. Taková záclona dodá dostatečné útulí a ideálně se hodí i do roubeného domku. Jelikož dnes dominují barvy a styly luxusu, určitě na trhu naleznete lesklé zlaté, matné černé či dokonce saténové záclony, které slouží zároveň jako závěs, proto už další nebudete potřebovat. Záclony tmavých barev jsou dokonce ideálním řešením v boji proti nadměrnému pronikání nepříznivých slunečních paprsků.

- Advertisement -magazín
- Reklama -SEO článek

Redakce doporučuje

- Reklama -SEO článek

Další články autora

- Advertisement -magazín