- Reklama -magazín
DomůDům, byt a hobbyPřírodní materiály a zemité barvy. Bohémský styl třípokojovému bytu s lodžií velmi...

Přírodní materiály a zemité barvy. Bohémský styl třípokojovému bytu s lodžií velmi svědčí

- Reklama -aktuálně

Co může být podnětem ke vzniku interiéru? Někdy jsou to potřeby a vkus majitelů, popřípadě jejich požadavky na zařízení v jistém stylu či barevnosti. Někdy je to jeden konkrétní kus nábytku nebo doplněk, do kterého se nedá nezamilovat a od kterého se pak odvíjí všechno ostatní. To byl také případ tohoto bytu.

Diana a Patrícia se návrhům a realizaci interiérů věnují již déle, a tak zvyknou využívat výhodných nabídek a koupit zajímavé kousky za zajímavé ceny i „do zásoby“. Před časem se jim takto podařilo získat výrazný třásňový lustr od Dianiny oblíbené skandinávské značky.

A parádní cihlově červená lampa pak čekala v jejich skladu na svou příležitost. Ta správná chvíle přišla spolu s Kateřinou a jejím bytem, ​​který potřeboval rekonstrukci. Diana navrhla pro Kateřinu interiér ovlivněný právě touto osobitou svítilnou – zařízenou v bohémském stylu a v zemitých odstínech.

„V celém bytě jsem použila naše oblíbené přírodní barvy a materiály, jako juta, bavlna, ratan, keramika a samozřejmě dřevo, se kterými s Patricí pracujeme nejraději a které každý interiér neskutečně proteplí,“ přibližuje Diana. A protože Kateřině se navržený koncept zalíbil, realizaci už nic nestálo v cestě. Té se, jak je tomu u této dvojice zvykem, ujala Patrícia se svým týmem.

Panelákový byt po rekonstrukci v přírodních zemitých tónech v bohémském stylu
Bohémský styl, který zvolila Diana pro tento byt, charakterizují přírodní materiály a převaha zemitých odstínů. Zdroj: Lívie Vargovčáková

Kateřin třípokojový byt byl v dobré lokalitě – na jednom z příjemných starších košických sídlišť. No rozhodně nebyl v dobré kondici. Původní stav v šedesátiletém paneláku vyžadoval rekonstrukci, do které se akční dvojka dam pustila doslova od podlahy.

Měnila se okna i rozvody elektřiny a vody, nové jsou dnes omítky, obklady i všechny podlahy. Snížené sádrokartonové podhledy umožnily chytře osvětlit všechny prostory v bytě.

Panelákový byt po rekonstrukci v přírodních zemitých tónech v bohémském stylu
Pod oknem na konci nové kuchyně vzniklo vhodné místo i pro příjemný snídaňový koutek – díky zrušení chodbičky nezavadí při průchodu do předsíně a díky rozšířené místnosti je zde více prostoru.

No a samozřejmě původní hygienické jádro nahradila nová koupelna a WC. Tuto výměnu Diana s Patricií využili i na malou, ale důležitou úpravu dispozice: „Koupelnu a WC jsme se rozhodli nespojovat, protože nám to umožnilo prostor v koupelně lépe využít. Koupelnu jsme však o něco zvětšili na délku – přidali jsme k ní chodbičku, která vedla z předsíně do kuchyně. Zároveň jsme jí trochu ubrali z hloubky a tuto plochu jsme zase přidali k úzké kuchyni – díky tomu se zde dala umístit mnohem praktičtější linka,“ popisuje dispoziční změny Diana.

V celém bytě jsme použili naše oblíbené přírodní barvy a materiály, jako juta, bavlna, ratan, keramika a samozřejmě dřevo, které každý interiér neskutečně proteplí.

Diana a Patrícia

Stačilo jednu příčku zrušit a druhou posunout o několik centimetrů a získali na tom koupelna i kuchyně. Mnohem komplikovanější zásah však představovalo něco, co zpočátku vypadalo jako běžná záležitost – výměna podlahy.

Panelákový byt po rekonstrukci v přírodních zemitých tónech v bohémském stylu
Do bytu se vchází přes velkorysou předsíň či spíše halu, ze které jsou přístupné všechny pokoje, koupelna a WC. Přírodní materiály, ze kterých je vyrobeno praktické zařízení i doplňky, naznačují styl bytu již v předsíni. Zdroj: Lívie Vargovčáková

„Jelikož byla původní podlaha velmi zničená a nebylo možné ji zrenovovat, byli jsme nuceni ji kompletně vyměnit. Pod starou krytinou jsme však našli poměrně vysokou vrstvu škvary, kterou jsme museli vyvézt a nahradit betonem. Díky našemu realizačnímu týmu jsme nakonec zvládli i tento úkol,“ dodává Diana.

- Advertisement -magazín
- Reklama -SEO článek

Redakce doporučuje

- Reklama -SEO článek

Další články autora

- Advertisement -magazín