- Reklama -magazín
DomůDům, byt a hobbyRecyklujte staré věci! Nástěnný regál ze staré židle

Recyklujte staré věci! Nástěnný regál ze staré židle

- Reklama -aktuálně

Dejte starým věcem nový život. Například i staré židli, která už má nejlepší léta za sebou. Ukážeme vám dva kreativní nápady, jak z ní vyrobit nástěnnou polici i stylovou svítilnu.

profesionální designérka

Starou židli velmi jednoduše dokážete přeměnit na polici na knihy nebo časopisy. Stačí, když židli podélně rozříznete na polovinu, a nástěnná police je hotová. Už jen doladit pár detailů.

Budete potřebovat
MATERIÁL

Na polici

dřevěná židle
spojovací úhelníky (4 ks)
Na lampu

šňůrová koncovka svítidla s objímkou
dekorační žárovka
kabelová příchytka
šrouby do dřeva
POMŮCKY

metr
tužka
brusný papír
přímočará pila
šroubovák
Postup
Začněte tím, že si od opěradla až po sedadlo židle vyznačíte linii řezu. Chcete-li mít police různých šířek, židli nerozřežte ve středu, ale například v jedné třetině.

Když máte vše změřeno a naznačeno, můžete vzít do ruky přímočarou pilu a začít řezat. Pokud máte pevnou ruku a troufáte si, kotoučovou pilou to půjde o něco rychleji.

Odřezané hrany důkladně obruste brusným papírem nebo pilníkem a nástěnnou polici máte připravenou.

K jejímu připevnění o zeď použijte dva spojovací úhelníky, které připevněte na spodní stranu sedadla židle. Druhou polovinu židle můžete využít stejně jako nástěnnou polici.

Z druhé poloviny židle můžete vyrobit kombinaci police a lampy. Na spodní stranu sedadla pomocí kabelové příchytky připevněte šňůrovou koncovku svítilny. Kabel můžete buď zapojit do elektřiny jako lustr, nebo na jeho konec namontovat zástrčku, kterou bude možné kdykoli odpojit nebo zapojit. Nakonec i na druhý kus židle namontujte spojovací úhelníky a připevněte na libovolné místo na stěně.

- Advertisement -magazín
- Reklama -SEO článek

Redakce doporučuje

- Reklama -SEO článek

Další články autora

- Advertisement -magazín