- Reklama -magazín
DomůDům, byt a hobbyŠikovní majitelé dokázali starý a fádní dům přeměnit na mimořádně pozitivní domov

Šikovní majitelé dokázali starý a fádní dům přeměnit na mimořádně pozitivní domov

- Reklama -aktuálně

Fotografka Aga Tomaszek a její partner hudební producent Andrew, proměnili dvoupodlažní rodinný dům v řadové zástavbě z 30. let minulého století, na krásný prostor plný života.

Od té doby, co Aga opustila rodičovské hnízdo a odešla studovat na univerzitu, vystřídala několik podnájmů. „Bydlela jsem ve zcela nové řadové zástavbě dost dlouho na to, abych věděla, že něco takového bych si v životě nekoupila. Ale žila jsem i ve starém zanedbaném domě z 30. let, který měl obrovský potenciál.

Vchod do typického anglického moderního domu

Bylo mi líto, že ho nevlastním a ten potenciál nemůžu přeměnit na realitu,“ vzpomíná Aga. „Odkdy si pamatuji, vždy jsem si šetřila peníze, ale skutečnost je taková, že vlastní bydlení jsem si mohla dovolit až před čtyřmi lety.“

S partnerem Andrewem znali lokalitu, kde stojí jejich dům, poměrně dobře. Vybrali si ji i proto, že se v ní nacházela spádová škola jejich dcery a jedním z kritérií při výběru příští adresy bylo to, aby jejich dítě mohlo chodit do školy pěšky.

Pokud bych dům rekonstruovala znovu, určitě bych si na pomoc přizvala architekta, aby mi pomohl s celkovou vizí. Ne všechno vypadá v realitě tak, jako v představách v hlavě.

Aga, majitelka

Dalším kritériem byla jižní orientace stavby a nakonec jim záleželo i na velikosti pozemku kolem domu – ani příliš, ani příliš málo. A takový také našli a koupili. Dům podle Agy vypadal jako muzeum. Nic se v něm nezměnilo, odkdy ho postavili. Prastaré koberce a tapety, přízemí bez koupelny, maličká kuchyně o rozloze sotva čtyři čtvereční metry…

Cíl byl jasný: \“Přenést ho do 21. století.\“ Zkrátka, vytvořit ze starého nevábného a nepraktického prostoru moderní rodinné bydlení, které bude přihlížet k kreativní profese svých majitelů pracujících z domu, a tudíž bude zároveň vhodné kdykoli hostit i jejich klienty. „Jsem fotografka a můj partner je zvukový technik a hudební producent, což v praxi znamená, že za ním často chodí hudebníci, aby si vyslechli hudbu, na které spolupracují.

Případně přijdou jen tak, na skleničku, jak mají umělci po nahrávání ve zvyku,“ prozrazuje „pikošky“ ze zákulisí jejich bydlení Aga. „Potřebovali jsme tedy dům, kde se můžeme bavit, stejně jako pracovat do pozdních nočních hodin.“

Před rekonstrukcí jsem hodně studovala vše ohledně interiérového designu, abychom se vyhnuli nejčastějším chybám. Jelikož tato část domu je otočena na severozápad a je poměrně tmavá, zvolili jsme světlé a jemné odstíny barev stěn a zařízení.

- Advertisement -magazín
- Reklama -SEO článek

Redakce doporučuje

- Reklama -SEO článek

Další články autora

- Advertisement -magazín